Če je vaš odgovor pritrdilen, je to znak, ki zahteva ukrepe. Delovno okolje, ki ga zaznamujejo »notranji« konflikti, je na dolgi rok izjemno neproduktivno , na osebnem področju pa prinaša večje probleme s stresom, slabšo samopodobo in problematičnimi medosebnimi odnosi tudi v domačem okolju.
Pristop reševanja takšnih situacij, ki smo ga uvedli pri našem svetovanju in se je izkazal za izjemno učinkovitega, vključuje tako timsko obravnavo, kot osebni pristop.
Profesionalnost na delovnem mestu predvideva usmerjanje energije in časa v doseganje poslovnih ciljev. Pri obvladovanju konfliktov je pomembno, da smo usmerjeni v razrešitev stanja in ne prenašamo problemov na osebni nivo, na posameznika. Prvi korak ob pojavu kateregakoli konflikta je zato razmejitev osebnega in poslovnega interesa. Pri vpogledu v situacijo naj postane jasno, kje se konflikt »napaja«.
V nadaljnjih korakih vključimo upoštevanje subjektivnosti, ki jo vnašajo posamezniki. Cilj razrešitve vsakega konflikta je vsekakor tudi »pomiritev« potreb vsakega od vključenih. To seveda ne pomeni vedno tudi izpolnitve potreb, saj so lahko v nasprotju z zastavljenimi cilji skupine v organizaciji. Pomembno je, da dosežemo pozitivno delovanje skupine sodelujočih, hkrati pa tudi čim večje zadovoljstvo posameznikov.
Na poti k rešitvi: Eno od pomembnih orodij pri analizi stanja ter ugotavljanju »problematičnih« pa tudi odličnih področij v organizaciji in predstavlja glavni temelj pri nadaljnjih aktivnostih, je merjenje organizacijske klime in zadovoljstva .
Z raziskavo o organizacijski klimi boste odkrili vzroke konfliktnosti v vaši organizaciji in s tem pridobili možnost vpliva in nadzora nad situacijo .
Po analizi organizacijske klime pripravimo program nadaljnjega delovanja z rešitvami, orodji ter mehanizmi za doseganje in razvoj želenega stanja.