Možgani so izjemno zmogljiv organ. Znano je, da dejansko koristimo le del naših intelektualnih zmogljivosti. Kje so torej naše »skrite zaloge«?
Vsekakor v naših možganih. A kako jih »prikličemo«?
Izzivov na tem področju se pri nas lotevamo s coachingom. Coaching je interaktivni proces, v katerem z uporabo posebnih tehnik sprožimo miselne procese, ki pomagajo posameznikom in organizacijam k hitrejšemu in učinkovitejšemu doseganju boljših rezultatov.
S coachingom, ki ga izvajamo s posameznikom ali v skupini, uporabljamo različne tehnike tudi v smeri izboljševanja zmogljivosti možganov. Po tovrstnih srečanjih so udeleženci običajno napolnjeni z »novo mentalno energijo« saj s takim načinom dela ustvarjamo idealne pogoje za intelektualne dosežke.
Celoten proces, ki ga izvajamo s coachingom je seveda kompleksen, tukaj pa naj predstavimo le dva primera tehnik:
1. primer: Uskladite delovanje desne in leve možganske poloble in s tem pretok informacij med njima:
Položite desno roko na levo koleno tako, da vam roka potuje čez telo in enako ponovite z levo roko na desno koleno. Vajo lahko izvajate stoje ali sede približno dve minuti.
ali
Desničarji napišite nekaj besed z levo roko oz. levičarji z desno roko.
2. primer: Pri naših dosežkih nas omejujejo tudi naša prepričanja. Npr.: prepričanje »Ne znam risati«. S tem prepričanjem se lahko spopademo na nekoliko nenavaden način.
Možgane »prelisičimo« s tem, da se lotimo prerisovanja nekega lika, ki pa je obrnjen na glavo. Ko narisano obrnemo in s tem lik postavimo v »pravilen« položaj ugotovimo, da je risba vedno boljša, kot smo bili prepričani, da bo.